Acar Yat, 60’ı aşkın çalışanı ve alanlarında uzman iş ortakları ile müşterilerine özgün tasarımları, üstün teknoloji, yüksek kalite anlayışı ile yat ve gemi inşaa sanayi alanında hizmet vermektedir.

Misyonumuz

Üç tarafı denizlerle olan ülkemizde herkesin denizci olabilmeye hakkı olduğuna inanıyor ve bunun için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Kaliteden ödün vermeden ekonomik, fonksyonel ve pratik ürünlerimiz ile sektörde lider firma olmak.

TARİHÇEMİZ & ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA

Acar Yat, 60’ı aşkın çalışanı ve alanlarında uzman iş ortakları ile müşterilerine özgün tasarımları, üstün teknoloji, yüksek kalite anlayışı ile yat ve gemi inşaa sanayi alanında hizmet vermektedir.

Modern ve lüks yaşam anlayışının standartlarının belirlenmesi hedefini üstlenerek, müşterilerine bu bağlamda hizmet vermek için çalışan Acar Yat, 1977 yılında Ahmet ACAR tarafından kurulmuştur. Müşterilerinin yanında, iş ortakları ve hatta rakipleri için birer gurur kaynağı olan, sınıfında en iyi kalitede tekne imalatlarını gerçekleştirmiş Acar Yat, uzmanı olduğu yat ve gemi inşaa sektöründe küresel bir marka olma hedefi ve hevesiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Acar Yat’ın vasıl olduğu başarıların arkasında, müşteri odaklı ve kullanışlılığı merkeze koyan bir proje ve üretim anlayışı yer almaktadır. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak Acar Yat, bakım, refit ve sıfırdan imalat dahil olmak üzere 200’ü aşkın müşteriye hizmet vermiştir.

Acar Yat, Mehmet ACAR Fahri Başkanlığında ve Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin ACAR yönetiminde ilk kurulduğu yıllardaki heyecan ile müşterilerine hizmet vermeye ve sektöre yenilikler getirmeye devam etmektedir.

Yıllar boyunca denizde çalışmış bir teknenin güvertesi, kaplamaları mobilyası, hattı omurgası tekne denize indirildikten sonra, kimyasal ve fiziksel olaylarla karşı karşıyadır. Yapısında büyük kuvvetler ve değişiklikler oluşturur bunun sonucunda değişik zamanlarda bu yukarıda bahsedilenler sırayla yenilenebilir veya değiştirilebilir. Bu sayede tekne sağlıklı ve güvenli bir şekilde ayakta durabilir.

Teknenin maruz kaldığı olaylar karşısında onu koruyamazsak kısa zamanda onarılmaması durumunda büyük giderlere mal olabilecek hasarlar meydana gelebilir. Tekne çalışmaz duruma düşebilir.
Karinanın temizlenerek teknenin yol kesmesinin ve kurt vurmasının önlenmesi gerekir. Tekne bakım ve onarımında kullanılacak ahşap kurutulmuş olmalı ve yaklaşık %15’lik bir nem barındırmalıdır.
Teak, Iroko, Maun, Makore, Afrormosia gibi egzotik ağaçlar en uzun ömürlü 1. sınıf (25 seneden fazla ömürlü) ağaçlardandır. İğne yapraklı ağaçlar ise yük taşıyan veya suyun etkilerine açık alanlarda kullanılmamalıdır.

Ürünlerimiz denizde seyahat ederken rahatınız ve güvenliğiniz için uygun olan araç ve gereçlerden oluşturulmakta olup ahşap ve el yapımıdır. Bütün mobilya aksamı (dolap, tezgah, yatak, masa vs.) T.S.E. ve LLOYD standartlı marin kontraplaktan olup, üzerleri isteğe bağlı olarak maun ağacı, gül ağacı veya kiraz ağacı vs. kaplama ile kaplanır. Yat verniği ile verniklenir. Koltuk, koltuk arkalıkları ve yatak şilteleri 10 mm. sünger üzerine neme dayanıklı bir kumaş veya deri ile kaplanır. Islak alanlar, suya yatılım sağlayan epoxy vernikle verniklenir.